Przyciągaj więcej odwiedzających na swoją stronę korzystając z katalogu stron www


Prowadzenie efektywnej strony internetowej to szereg działań, które mają na celu osiągnięcie jak najwyższej liczby odwiedzających. Nie jest to jednak zadanie proste – wydolność serwera, jakość treści, optymalizacja SEO to tylko nieliczne czynniki wpływające na efektywność strony. Istnieje jednak jeden sposób, który może znacznie zwiększyć ruch odwiedzających na stronie. Mówimy tutaj o katalogowaniu stron www.

„Przyciągaj więcej odwiedzających na swoją stronę korzystając z katalogu stron www” – brzmi jak fraza pełna obietnic i promes. Ale jak to właściwie działa? Katalogi stron www to nic innego jak bazy danych, w których zgromadzone są linki do różnych stron internetowych. Są one zazwyczaj podzielone tematycznie, co pozwala na łatwe wyszukiwanie odpowiednich dla siebie witryn.

Korzystanie z katalogów stron jest bardzo prostym i niskobudżetowym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą zwiększyć ilość odwiedzin na swojej stronie. Sprawia również, że twoja strona staje się bardziej widoczna w różnych wyszukiwarkach internetowych.

Opublikowanie linku do Twojej strony w takim katalogu pozwoli Ci dotrzeć do szerszego grona potencjalnych klientów. Dzięki temu efektywność prowadzenia strony www znacznie wzrośnie.

Oczywiście, samo dodanie strony do katalogu to nie wszystko. Ważne jest, aby opis strony był atrakcyjny i zawierał odpowiednie słowa kluczowe. Wtedy szanse na to, że użytkownik odwiedzi Twoją stronę wzrastają.

Dodatkowo, warto wybrać katalogi o wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Te o niższej pozycji mogą nie przynieść spodziewanych efektów.

Być może prowadzisz stronę internetową i niepokoi cię fakt, że liczba odsłon strony jest wciąż bardzo niska. Pytasz się, czego brakuje twojemu serwisowi, co zrobić, aby przyciągnąć większa liczbę odwiedzających? Rozwiązaniem mogą być katalogi stron www.

Katalogi stron www to miejsce, w którym znajdują się linki do różnych stron, posegregowane tematycznie. Przykładem takiego katalogu może być Dmoz, największy na świecie katalog stron www. Różne są modele działania takich katalogów – niektóre z nich są płatne, inne całkowicie darmowe.

Celem umieszczania swojej strony w katalogach jest zwiększenie jej widoczności. Kiedy Twoja strona internetowa pojawia się w katalogu stron www, ma więcej szans na zauważenie przez użytkowników Internetu. Dlaczego? Przeszukują oni katalogi w poszukiwaniu interesujących, nowych miejsc w sieci.

Ale jak to dokładnie działa?

Umieszczenie strony w katalogu to nic innego jak dodanie linka do Twojej strony na liście stron o podobnej tematyce. Gdy użytkownik szuka określonej informacji lub źródła na określony temat, przegląda on wpisy w danym katalogu i klikając na określony link trafia na Twoją stronę.

Co ważne, by proces ten był skuteczny, warto zadbać o odpowiednie sformułowanie opisu swojej strony przy jej dodawaniu do katalogu. Opis powinien być krótki, ale treściwy, łatwo wprowadzić interesującego użytkownika w zakres tematyki serwisu. Dobrze jest też zadbać o właściwie dobrany zestaw słów kluczowych.

Kolejnym aspektem jest wybór katalogów. Liczba katalogów jest naprawdę duża i ciężko zdecydować, które z nich są warte uwagi. W pierwszej kolejności należy skupić się na katalogach z wysokim „Page Rank” (wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania Google). Warto również dokonać małego badania i sprawdzić, które katalogi są popularne wśród Twoich potencjalnych klientów.